Історія закладу освіти

/Files/photogallery/732/Перший дир.jpgПіддубний Гаврило Кузьмич Директор школи(1957-1973)/Files/photogallery/732/Первушин.jpgПервушин Анатолій Миколаевич Директор школи(1973-1985) Охтирська дитяча музична школа заснована в травні 1957 року. Школа –

провідний позашкільний заклад міста естетичного виховання дітей. ЇЇ, без перебільшення, можна назвати центром відродження української національної культури та духовності в місті.

Протягом 55 років у стінах музичної школи здобули освіту близько 2 243 дітей. 235 з них продовжили своє навчання у спеціалізованих мистецьких навчальних закладах. Мистецтво стало їхнім життям. Значна частина з нихповернулась до рідного міста і стала працювати за своєю спеціальністю у дитячих садках, загальноосвітніх школах, в рідній музичній школі. Велика кількість випускників Охтирської дитячої музичної школи працюють в інших містах України та за кордоном.

Сьогодні в школі навчається 570 учнів. Це найбільший контингент серед шкіл естетичного виховання в області. Слід також зауважити, що протягом останніх 7 років контингент школи збільшився з 300 до 570 учнів. Це результат плідної роботи педагогічного колективу по пропаганді всіх жанрів мистецтва.

До 2003 року дитяча музична школа мала фортепіанний відділ, народний, оркестровий та теоретичний відділи.

З 2003 року відкрито хореографічне відділення, а в 2004 – хоровий відділ на якому навчається 109 учнів. У 2006 році музичній школі для проведення занять з хореографії було передано приміщення площею 300 м2 , де на даний час навчається 150 учнів.

Основними напрямками діяльності школи є навчально-виховна та концертно-лекційна робота. Навчально-виховна діяльність - це уроки та концертно-перевірочні заходи. Але повноцінно навчально-виховний процес не може відбуватись без концертної діяльності, адже без виступу на сцені не може сформуватися ні один музикант.

В школі існують 13 учнівських та 7 викладацьких колективів.

Кожного року учні нашої школи, показуючи високі результати, беруть участь у обласних та всеукраїнських мистецьких змаганнях.

Школа пишається своїм викладачем – членом спілки композиторів України Русланою Лісовою, яка видала декілька збірок своїх інструментальних творів для фортепіано, бандури та вокального співу.

25 листопада 2011 року в Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв в м. Київ відбулася презентація нової збірки творів Р.Лісової «Тобою, музико, живу» . В збірку ввійшли інструментальні, хорові та вокальні твори композиторки. Пісні написані на слова місцевих поетів. В кожній музичній композиції Руслани лісової відчувається милозвучність пісенного слова, розкішна й витончена гармонія.

Твори нашої землячки люблять і виконують в Чернігові, Луцьку, Сумах, Харкові, Донецьку і в інших регіонах України. Два роки підряд композиції Руслани Лісової обираються як обов’язкові твори для виконання в конкурсній програмі на шкільному міжрегіональному конкурсі юних виконавців ім. К.О.Рєзнікової – Булгакової.

Важливим започаткуванням нашої школи було проведення у грудні 2007 року відкритого конкурсу юних бандуристів «Під срібний дзвін бандур», який проводиться раз на два роки. В конкурсі беруть участь учні з багатьох областей України.

Щорічно в стінах нашої школи відбувається конкурс юних піаністів ім. К.О. Резнікової – Булгакової. Раз на два роки він оголошується відкритим і на нього запрошуються учні з інших музичних шкіл регіону. Перемога в цьому конкурсі досить почесна.

Дитяча музична школа та наше місто пишається такими дитячими колективами, як «Івана-Купала», «Барбарики», хор «Мрія», які під керівництвом досвідченого викладача Крошки Л.А. неодноразово ставали переможцями Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

Неодноразово учні школи брали участь в обласних конкурсах юних музикантів серед шкіл естетичного виховання та ставали переможцями.

Багато років існує ансамбль «Славні кобзарики», який неодноразово брав участь у багатьох обласних та всеукраїнських конкурсах і ставав лауреатом І та ІІ ступеня, володарем спеціального призу «За пропаганду бандурного мистецтва». Керує ансамблем викладач Антоніна Тесля, член спілки кобзарів України

Активне концертне життя проходить і на хореографічному відділенні. В листопаді 2011 року пройшов ІІ тур Всеукраїнського фестивалю-конкурсу танцювального мистецтва «Кубок Візаві 2011» в м. Суми. Танцювальний ансамбль «Іскорки» (кер. Сушко В.В.) в номінації юніори виборов диплом ІІІ ступеня. Кожен рік хореографічні колективи ДМШ приймають участь в обласних конкурсах серед шкіл естетичного виховання. Учнівський хореографічний ансамбль «Кармен» займає перші місця в міському конкурсі «Алло, ми шукаємо таланти».

Розвиток закладу залежить не тільки від професійності педагогічного складу, а і від матеріального забезпечення та естетичного вигляду приміщення. В 2011 році, вперше за 27 років, міською владою було виділено 257,8 тис. грн. для капітального ремонту приміщення хореографічного відділення. В 2012 році заплановано 70 тис. грн. для заміни вікон в приміщенні дитячої музичної школи.

Кiлькiсть переглядiв: 795

Коментарi

  • TiKabx4w8u

    2015-11-27 05:18:33

    [url=http://albuterol-inhaler.se/]albuterol[/url]...